Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 19 листопада 2018 07:36
Персоналії • Дата зйомки: 19 листопада 2012, 13:12 • Станіслав Баранець

Струтинський Богдан

Художній керівник Київського національного академічного театру оперети, заслужений діяч мистецтв України, режисер, педагог, продюсер. Нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України, нагороджений орденом III ступеня ім. святого Володимира та орденом "За заслуги" III ступеня. Богдан Струтинський у 1996 р. закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого (майстерня Л. Танюка), і того ж року був запрошений в свій вуз на посаду викладача. У 1999 р. закінчив аспірантуру на кафедрі майстерності актора та режисури драми КДІТМ ім. І. К. Карпенка-Карого.

Неодноразово стажувався в майстернях провідних художників театрального мистецтва: В. Станевського (Гардженіце, Польща, 1991), Б. Голубовського (ГІТІС, Москва, 1992), в Центрі театрально-культурних пошуків ім. Є. Гротовського (Вроцлав, Польща, 1995-1996), а також відвідував майстер-класи С. Моліка (Вроцлав, Польща, 1996), в майстерні Річарда не очима опанував «Театральний менеджмент» і «продюсерство».

З 2003 року Б. Струтинський очолює театр і створює сприятливі умови для творчої самореалізації колективу театру. З ім'ям Богдана Струтинського пов'язані кардинальні зміни у творчому житті театру. Активна робота над удосконаленням та покращенням професійного і вправного рівня дала можливість говорити про великий потенціал подальшого творчого життя театру і сприяла тому, що за час плідної роботи Богдана Струтинського театр отримав статус «Академічного».