Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 20 листопада 2018 14:04
Репортажі • Дата зйомки: 3 лютого 2013, 14:17 • Станіслав Баранець

Янукович поклав квіти до пам'ятників Шевченку та Грушевському

У церемонії також взяли участь Голова Верховної Ради Володимир Рибак, Прем’єр-міністр Микола Азаров, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, урядовці, представники духовенства та громадськості.

Після покладання квітів Глава держави поспілкувався з духовенством.

Нагадаємо, сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності і Свободи.

Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Західно-Українська Народна Республіка була проголошена 1 листопада 1918 року масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових на Галичині, яка перебувала у складі Австро-Угорської імперії. Столицею ЗУНР спочатку був Львів, потім Тернопіль, а з січня 1919 року - Станіслав (нині - Івано-Франківськ).

По завершенні церемонії покладання квітів її учасники відбули до Національного палацу "Україна", де пройшло урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності України.