Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 13 грудня 2018 08:37
Репортажі • Дата зйомки: 3 лютого 2013, 16:59 • Станіслав Баранець

ГПУ провела перевірку використання державних коштів дорожниками

Генеральна прокуратура України ініціювала та провела перевірку стану дотримання законодавства у сфері проведення державних закупівель в автодорожньому комплексі. Про це Генпрокурор Віктор Пшонка повідомив під час розширеного засідання колегії ГПУ, передає кореспондент УНН.

Він повідомив, що в умовах дії нового закону про прокуратуру до Єдиного реєстру досудових розслідувань за результами планової перевірки ГПУ внесено 105 кримінальних правопорушень, у яких сума збитків складає майже 114 млн грн.

"Наслідки проведеної роботи показали суттєві проблеми у діяльності Міністерства інфраструктури та Державного агенства автомобільних доріг при реалізації державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами",- зазначив В.Пшонка.

Генеральний прокурор повідомив про ті порушення у сфері проведення закупівель за державний кошт, які зустрічаються найчастіше, зокрема закупівля матеріальних цінностей проводилися без проведення конкурсних торгів; штучно ділився предмет закупівлі, вартість якого перевищує 100 тис грн; надавалися незаконні переваги під час проведення закупівель; допускалися до участі в тендерах суб'єкти, які не відповідають умовам конкурсу.

В.Пшонка наголосив також на недостатньому контролі керівників територіальних підрозділів "Укравтодору" за використанням державних коштів. Окрім того виявлені факти завищення обсягів та вартості робіт на суму майже 177 млн грн.

На колегії були присутні: міністр інфраструктури Володимир Козак, в.о. голови Державноготагенства автомобільних доріг України Микола Мездрін, голова Держказначейства Сергій Харченко, голова Державної фінансової інспекції Петро Андрєєв та інші.

Звертаючись до них Генеральний прокурор наголосив, що слід посилити контроль за витрачанням бюджетних коштів, а у виявлених випадках порушень – відшкодувати завданні державі збитки до останньої копійки.