Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 18 листопада 2018 16:32
Репортажі • Дата зйомки: 14 лютого 2013, 09:31

Як народні депутати на суд без Тимошенко ходили

КИЇВ. 13 лютого. УНН. Сьогодні, 13 лютого, в Апеляційному суді Києва відбувається засідання, на якому планувається провести слідчі дії у межах розгляду кримінальної справи стосовно вбивства Євгена Щербаня. Юлія Тимошенко не бере участь у слідчих діях, пише УНН.

Водночас до суду, окрім захисників, прийшли народні депутати України з фракції "Батьківщина".

Захисник Ю.Тимошенко С.Власенко заявив слідчому судді, що працівники пенітенціарної служби сфальсифікували Акт про відмову Ю.Тимошенко брати участь у судовому. Як повідомлялось раніше, представники ДПтСУ, повідомили що Ю.Тимошенко жодного разу не висловила бажання їхати до суду.

"Нагадуємо, що вчора, 12 лютого, її неодноразово знайомили з викликом до суду. Однак, сама Ю.Тимошенко жодного разу не виказала бажання їхати, а навпаки спілкувалася з представницями колонії у грубій формі та категорично заявляла про своє небажання бути етапованою до Києва для участі у допиті свідка (про це свідчать опубліковані раніше документи). Звертаємо увагу, що суд запрошував її для цього вже двічі (і перший і другий раз їй було запропоновано етапування у встановленому порядку)", - йдеться у повідомленні.

В заявах та діях Ю.Тимошенко ДПтС вбачає намагання в черговий раз обмовити державну пенітенціарну службу та ввести в оману громадськість щодо справжніх її намірів та дії. "Складається враження, що засуджена умисно інформує своїх адвокатів про одне, а співробітників пенітенціарної служби про інше, з метою озвучення безпідставних звинувачень у подальшому", - зазначили у відомстві.

"Крім того нагадуємо, що соратники та захисники засудженої заявляли про свої наміри не допустити її вивезення з ЦКЛ №5", - підкреслили у прес-службі.

У суді захист Ю.Тимошенко заявив, що вона висловлювала бажання їхати до суду.

Слідча суддя Печерського суду Оксана Царевич прийняла рішення стягнули з ЮліїТимошенко 17 тис грн штрафу за неповагу до суду.

Після рішення слідчої судді про стягнення адміністративного штрафу з екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко за неповагу до суду народні депутати з фракції “Батьківщина” з криком обурилися на таке рішення. Суддя закликала до порядку у залі судового засідання.

“Потрібно дотримуватись закону. Я закликаю дотримуватись порядку і законів у суді”, - з обуренням наголосила О.Царевич.

На що один з депутатів Володимир Яворівський сказав, що це судді потрібно дотримуватись в першу чергу законів.

Після цього суддя попросила назватися депутата і згодом на місці постановила, аби спецпідрозділ “Грифон” видалив із зали суду парламентарія.

Пізніше суддя оштрафувала і адвоката С.Власенка за неповагу до суду.