Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
21495

Cаміт Україна-ЄС, запланований на грудень, не відбудеться - джерело

БРЮССЕЛЬ-КИЇВ. 8 листопада.УНН. Європейські політики більше за все відкладуть саміт Євросоюзу  з Україною, який мав відбутися в грудені. Як повідомило УНН джерело в Єврокомісії, це пов'язано з технічними моментами, зокрема, "і без того насиченим порядком денним".

За словами співрозмовника агенства, вже зараз вирішується питання про перенесення саміту на лютий чи березень 2013 року. Серед причин перенесення саміту також є непроста політична ситуація в Україні.

Нагадаємо, члени Європейської комісії ще раніше пов'язували датe проведення наступного саміту  з очікуваннями результатів майбутніх парламентських виборів в Україні.

Раніше у вересні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко запевняв, що саміт Україна - ЄС планується провести до кінця 2012 року.

А глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в серпні говорив, що поки немає підтвердження тому, що будуть створені належні умови для проведення саміту Україна - ЄС цього року.

Як відомо, на цій Україна-ЄС зустрічі буде підписано угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС та України. Угода про асоціацію ЄС та України вже більше року готова до підписання, проте весь цей час ця подія відкладалося через судовий процес над Юлією Тимошенко. Разом з тим, експерти стверджують, що продовжувати відклади цей процес не в інтересах самого Євросоюзу, оскільки важливою частиною угоди є договір про створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС, що дозволить протистояти прозиції  Києву приєднатися до Митного союзу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram