Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 березня 2019 14:33
Ексклюзив: Політика
72090

Деснянська водопровідна станція, зберігаючи хлор, є потенційно небезпечною - еколог

Деснянська водопровідна станція, зберігаючи хлор, є потенційно небезпечною - еколог

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Деснянська водопровідна станція ПАТ "АК "Київводоканал, на якій зберігається рідкий хлор, є потенційно небезпечним об’єктом. Про це розповіла у коментарі УНН голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Т.Тимочко повідомила, що вона не має інформації щодо протікання рідкого хлору на Деснянській станції водопостачання. "Там є технічні засоби захисту, все охороняється. Але зберігання великих ємностей хлору несуть потенційну небезпеку. То є безперечно небезпечний об’єкт", - наголосила еколог.

Вона пояснила, що хлор, який використовується для знезараження води на Деснянській станції, зберігається в спеціальних "танках" або закачується в сталеві балони високого тиску. Балони з рідким хлором під тиском мають спеціальне забарвлення - захисний колір.

"Слід зазначити, що при тривалій експлуатації балонів з хлором в них накопичується надзвичайно вибуховий трихлорид азоту, і тому час від часу балони з хлором повинні проходити планову промивку та очищення від хлориду азоту. Рідкий хлор, що містить більше 5 % (мас.) трихлориду азоту, вибухонебезпечний, надзвичайно чутливий до удару, тертя, нагрівання. Транспортується рідкий хлор в балонах і цистернах. При аварії та розливі він випаровується, створюючи з водяними парами білий туман. 1 кг рідкого хлору утворює 35 л газів", - пояснила експерт.

Таким чином, резюмувала Т.Тимочко, при застосуванні технології знезаражування води хлор-аміачним методом існує велика ймовірність того, що цей хлор потрапить до води, яка постачається в будівлі киян, може випаровуватись та потрапити в повітря, а при розливах і аваріях потрапити навіть до ґрунтів. В свою чергу, такі явища можуть призвести до незворотних наслідків, тому що хлор - сильнодіюча отруйна речовина, яка характеризується високотоксичною і подразнювальною дією, а також викликає хімічні опіки.

"Отруєння хлором за великих концентрацій може призвести до миттєвої смерті від хімічного опіку легенів і зупинки серця. Отруєння хлором за середніх концентрацій викликає різкий загрудний біль, печію і різі в очах, сльозотечу, задушливий сухий кашель, збудження або пригнічення, набряк слизових оболонок зева, гортані, голосових зв’язок, легенів", - констатувала еколог.

Нагадаємо, поверхневі води перед подачею у водопровідні мережі міста Києва очищуються та знезаражуються на Дніпровській (ДнВС) та Деснянській (ДВС) водопровідних станціях реагентним методом по класичній схемі. Вода оброблюється коагулянтом (сульфатом або оксихлоридом алюмінію) і флокулянтами. Знезаражування води проводиться хлор-аміачним методом. Гранично допустима концентрація залишкового хлору у воді не регламентується ДСТУ, а лише ДержСанПіНом 2.2.4-171-10, і не має перевищувати 1,2 мг/дм3. Згідно Показників якості води станом на 23.10.2012 року, оприлюднених ПАТ "АК "Київводоканал", цей показник залишкового хлору на виході з Деснянської водопровідної станції міста Києва складає 1,15 мг/дм3, що майже досягає граничного значення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...