Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Київ
20460

Профспілки України звернулись до влади з вимогою знизити ціни на хліб у столиці

КИЇВ. 14 листопада. УНН. Конфедерація вільних профспілок України оприлюднила заяву у якій серед іншого вимагає від влади негайно пвернути ціни на хліб у столиці на попередній рівень. Про це йдеться у документі, який є в розпорядженні УНН.

У заяві йдеться, що 12 листопада зросли ціни на "Український столичний подовий" - на 17%, або на 68 коп. - до 4,68 грн за паляницю та батон нарізний "Київський" - на 9,7%, або на 34 коп. - до 3,84 грн за штуку.

"Підвищення цін на сорти хліба, які споживають найнезахищеніші верстви населення - пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї - фактично є злочином чинної влади проти свого зубожілого народу", - вважають проспілки.

Організація оприлюднила свої вимоги до влади:

- негайно повернути ціни на попередній рівень;

- доручити Генеральній прокуратурі та Антимонопольному комітету України  провести перевірку діяльності ПАТ "Київхліб";

- вжити заходів для повернення ПАТ "Київхліб" у власність і під контроль міської громади!

"Якщо ми зараз мовчки згодимося на зростання вартості на хліб, то тим самим розв’яжемо руки владі для подальшого підвищення цін на інші продукти, послуги, ліки і товари першої необхідності та наступу на наші соціальні права і свободи", - резюмували у Конфедерації.

Нагадаємо, сьогодні Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ "Київхліб" привести ціни на хліб до рівня, який був би можливим за умов існування значної конкуренції на ринку.  Це стосується вартості хліба українського столичного подового – 0,95 кг та батона київського нарізного – в/с 0,5 кг.

Відділення проаналізувало ситуацію щодо підвищення цін на зазначену продукцію в Києві. Встановлено, що товариство завищило кількість борошна та вартість іншої сировини на виробництво хліба українського подового та батона київського, що призвело до необґрунтованого збільшення повної собівартості та оптово-відпускної ціни на цю продукцію.

Отже, поглиблений аналіз статей витрат у розрахунковій калькуляції на згадану продукцію свідчить про необґрунтоване підвищення оптово-відпускних цін.

У свою чергу, заступник голови КМДА Руслан Крамаренко сказав, що підвищення ціни на хліб не має під собою абсолютно ніякого об’єктивного підґрунтя.

Р.Крамаренко зазначив, що на соціальні сорти хліба ціна не підвищувалась, вона зросла лише на такі, під час виготовлення яких використовуються певні додаткові інгредієнти. Разом із цим, пояснити цей факт неможна, адже ніяких об’єктивних причин для цього немає.Наразі міська влада подала заяви до міської прокуратури та антимонопольного комітету аби структури розібралися у ситуації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram