Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 лютого 2019 03:29
Новини: Економіка
9855

Завдяки модернізації Енергомашспецсталь заощаджуватме 13 млн дол на рік

КИЇВ. 15 листопада. УНН. Модернізація провідного підприємства з випуску спеціальних сталей та напівфабрикатів для виготовлення обладнання для об’єктів атомної енергетики - АТ "Енергомашспецсталь" (м. Краматорськ, Донецька область) сприятиме подальшому розвитку українсько-російського співробітництво в ядерно-енергетичній галузі. Про це УНН повідомили у прес-службі Міненерго.

Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, коментуючи введення в експлуатацію сталеплавильного комплексу ДСП-70 на АТ "Енергомашспецсталь", що відбулось 15 листопада 2012 року.


"Модернізація обладнання "Енергомашспецсталі" та введення в експлуатацію потужного і енергоефективного сталеплавильного комплексу є великим досягненням для підприємства і значною подією для українсько-російського співробітництва в галузі розвитку ядерно-енергетичного комплексу. Сучасний досвід співробітництва українських та російських підприємств демонструє ефективність та перспективність взаємовигідної роботи", - сказав Міністр.

Завдяки масштабній програмі модернізації виробництва, обсяг якої оцінюється в 300 млн. доларів США, на протязі останніх років АТ "Енергомашспецсталь" значно збільшило обсяг продукції та ринки збуту. Інвестування у розвиток акціонерного товариства "Енергомашспецсталь" протягом 2011-2012 років здійснювалось за участю ВАТ "Атоменергомаш",  що входить до структури Державної корпорації "Росатом".

Введення в експлуатацію комплексу ДСП-70, який включає електродугову піч ємністю 70 т, установку позапічного оброблення сталі УКП-140 та систему газоочистки вартістю 84 млн. доларів США, дозволить АТ "Енергомашспецсталь" значно підвищити ефективність виробництва та конкурентоздатність продукції, що виробляється. Загальна економія від скорочення споживання енергоносіїв після введення в експлуатацію комплексу ДСП-70 та закінчення реконструкції термічних і нагрівальних печей очікується на рівні $13 млн. дол. в рік.

Реалізація програми модернізації дозволила АТ "Енергомашспецсталь" долучитися до таких проектів як відновлення Саяно-Шушенсьої ГЕС, реконструкція Богучанської ГЕС, будівництво Дністровської ГЕС, освоєння нових видів продукції енергетичного машинобудування – роторів турбін та генераторів для таких всесвітньо відомих компаній як Siemens, General Electric, Toshiba, "Турбоатом", "Силові машини", Alstom, Shanghai Electric. Підприємство стало одним з основних світових виробників енергетичного обладнання.

Нагадаємо, в липні 2012 року під час засідання українсько-російської міждержавної комісії в м. Ялта між Міненерговугілля та Державною корпорацією з атомної енергії Російської Федерації "Росатом" укладено Меморандум про інтеграцію та співробітництво в сфері використання атомної енергії в мирних цілях.

4 жовтня 2012 неподалік смт. Смоліне у Кіровоградській області Прем'єр-міністр України Микола Азаров, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко і генеральний директор Державної корпорації з атомної енергії Росії "Росатом" Сергій Кириєнко дали старт будівництву першого в Україні заводу з виробництва ядерного палива, що дозволить на 100% забезпечити всі енергоблоки АЕС з реакторами типу ВВЕР-1000 паливом українського виробництва.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...