Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
29460

Новий КПК дає нові можливості захисту прав людини – В.Пшонка

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Набуття чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом змусить прокурорів нести відповідальність за свої доручення. Новий КПК диктує нові процесуальні вимоги і дає нові можливості захисту прав людини, він примушує і мислити по-новому. Про це в інтерв’ю "КП" сказав Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, пише УНН.

Генеральний прокурор наголосив, що прокуратура ніколи не виступала проти запровадження нового КПК.

"Новий кодекс був необхідний, і ми вдячні Президенту за цю ініціативу, яка стала реальністю. Старий кодекс з 1961 року багато разів переписувався, видозмін зазнали близько 150 статей. Але він своє вже відслужив, і йому потрібно сказати спасибі. Нинішній – диктує нові процесуальні вимоги і дає нові можливості захисту прав людини, він примушує і мислити по-новому. Інша справа, що коли створювався проект, проходили дискусії. Я був членом робочої групи. Сьогодні вперше скажу вам, що був проти, щоб слідство пішло суто в вертикаль підпорядкування судової системи. Я говорив і повторюю, що повинні зберегтися: процесуальні повноваження прокурора з функціями нагляду, слідчий з процесуальними повноваженнями, суддя з повноваженнями судового розгляду і слідчий суддя", - наголосив В.Пшонка, додавши, що ці моменти вдалося зберегти у новому кодексі.

Водночас він зазначив, що відчуває певне занепокоєння.

"Не приховую, мене турбує, як спрацює кодекс, чи виконається головне: рівність захисту й обвинувачення. Вважаю, що у нас достатньо професійного багажу, щоб відмовитися від старих стереотипів. Раніше прокурору було простіше: написав доручення - і все. А сьогодні він за всі ці доручення несе відповідальність", - наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні у ніч з 19 на 20 листопада вступає в силу новий КПК.

Як повідомлялося, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка запевнив, що новий Кримінально-процесуальний кодекс є революційним документом, який повертає не просто судочинства і правоохоронні систему, а всю державну систему обличчям до людей.

Новий КПК містить ряд найважливіших новацій, які докорінно змінюють процедуру розслідування злочинів, мінімізують кількість судових помилок, поліпшують ситуацію із захистом прав людини. Із вступом його в дію розшириться перелік запобіжних заходів відносно фігуранта кримінальної справи – запроваджується практика узяття на поруки, внесення застави, застосування домашнього арешту. Також вводиться Інститут адвокатів, а також практика безкоштовного захисту прав громадян.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram