Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
19305

Експерт: історичні пам’ятки Криму вперше потраплять до списку ЮНЕСКО (доповнено)

КИЇВ. 19 листопада. УНН. По двох історичних об’єктах АР Крим повністю підготовлено інформаційне досьє для включення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, передає кореспондент УНН.

До попереднього списку кандидатів від України включено два об’єкти: "Історичне середовище столиці кримських ханів у місті Бахчисараї" - уточнена номінація, що подавалась за попередніми списками у 2003 році. "Культурний ландшафт печерних міст Кримської Готії" - нова номінація від України, що є унікальної історико-культурною пам’яткою Криму.

Олена Сердюк, віце-президент Українського комітету Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць (ІСОМОS)  в Україні зазначила, що завдяки всебічній підтримці громади та владних структур Криму було підготовлено повні досьє по трьох об’єктах та проведено доопрацювання по номінуванню об’єкта "Херсонес Таврійський та його хора".

"По Криму – інша ситуація: нині по цілому ряду об’єктів (Бахчисарай, Херсонес, Кримські печери) уже фактично готова документація й складені досьє. Ці три об’єкти мають великі шанси першими потрапити до Списку", - сказала О.Сердюк.

Нагадаємо, що нині Україна має 5 об’єктів у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і 15 номінованих, що перебувають у попередньому списку.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram