Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
74535

За новим КПК обшук приміщень буде проводитися тільки з дозволу суду

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Відтепер проведення будь-якого обшуку, в тому числі у приміщеннях, які не є житлом чи володінням особи, може мати місце лише з дозволу суду. Про це сказав Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов, повідомили УНН у прес-службі АП.

Згідно з новим законодавством, зауважив він, правоохоронні органи зможуть отримати доступ до речей або документів фізичної чи юридичної особи, вилучити їх та накласти на них арешт лише з дозволу суду – за умови, що буде доведена необхідність конкретних документів чи речей для встановлення важливих обставин кримінального провадження.

При цьому відповідне питання за загальним правилом розглядається в судовому засіданні в умовах змагальності за участю заінтересованої особи. Крім того, відтепер проведення будь-якого обшуку, в тому числі у приміщеннях, які не є житлом чи володінням особи, може мати місце лише з дозволу суду.

Нагадаємо, сьогодні набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України, яким запроваджується безліч новацій у процесуальному праві.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram