Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 18 серпня 2022 06:50
Новини: Політика
15075

Оподаткування обмінних операції із валютою існує у багатьох країнах світу - НБУ

КИЇВ. 21 листопада. УНН. Практика оподаткування обмінних операції із валютою існує у багатьох країнах світу. Про це повідомив ході круглого столу  заступник голови Національного банку України Валерій Прохоренко, передає кореспондент УНН

"Така аналогія є подібною із іншими країнами світу, я би навіть сказав, із багатьма країнами світу, і яка полягає у комісійному зборі продажу іноземної валюти, який у різних країнах коливається від 15% до 20%.  Фактично, така практика  існує у багатьох країнах на продаж готівкової іноземної валюти", - розказав представник НБУ.

Він наголосив, що така ініціатива в першу чергу направлена на зменшення  тіньового обігу готівкової валюти в державі.

Одним із позитивних моментів В.Прохоренко також назвав зменшення незаконних доходів від валюто-обмінних операцій.

"Всі ми прекрасно розуміємо, що валютно-обмінні операції на сьогодні стали одним із головним джерелом отримання незаконних доходів від коливання курсу", - пояснив представник НБУ.

Нагадаємо, 19 листопада до Верховної ради внесено законопроект щодо сплати збору до Пенсійного фонду у розмірі 15%  від суми валютної операції. Відповідний законопроект опублікований на сайті парламенту.

Автором якого виступає народний депутат від ПР Віталій Хомутиннік.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроект підготовлено з метою  покращити  фінансовий стан Пенсійного фонду, зменшити готівковий обіг іноземної валюти, збільшити обсяги безготівкових розрахунків та сприяти стабільності національної валюти України.

З цією метою передбачено встановити, що фізичні особи при здійсненні операцій з продажу іноземної валюти за готівкову гривню мають сплачувати збір до Пенсійного фонду у розмірі 15% в від суми операції.

Проте, як повідомлялося, Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики запропонував відкликати законопроект щодо про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою з метою його доопрацювання та узгодження позицій Кабінету Міністрів, Нацбанку і громадськості.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram