Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 13 листопада 2019 12:47
Новини: Політика
21315

Луценко закликав інтелектуалів змінити правила вітчизняної політики

КИЇВ. 21 листопада. УНН. Колишній міністр внутрішніх справ виступаючи у суді з останнім словом закликав інтелектуалів змінити правила вітчизняної політики, передає коресплндент УНН.

"Я впевнений, що для успішного майбутнього України потрібен не просто приплив нової крові, а повне її переливання. Україномисляча еліта має сформувати проект нової України, ІІІ-ої Української республіки для всіх, а не для кількох", - наголосив він.

На його думку, це має бути держава, яка рішуче порве з колоніальним і тоталітарним минулим, де влада сприятиме декомунізації свідомості, зміни життєвих цінностей українців та будівництву української ідентичності як основи сучасного культурного капіталу багатоетнічної української нації.

"Це має бути нова система державного управління з ідеологією "малої держави", де правила встановлює не чиновник, а конкуренція та незалежний суд. Має бути перевернута нарешті природним чином піраміда влади з голови на ноги, щоб основою, в тому числі у фінансовому плані, стало самоврядування, а Уряд став радше диригентом, ніж барабанщиком, скрипалем і піаністом в одній особі", - сказав Луценко.

Це має бути проект, в якому має бути закладена системна неможливість гангстерської ренти і олігархічної монополії в економіці.

Має бути запропонований, наголосив екс-міністр,  новий суспільний договір для бізнесу: замість "вкради, але ділись з владою" - "багатій, але плати всі податки", тут, в Україні. Відкриті реєстри власності, кадастри – основи "сервісної" держави та правової культури. Це має бути проект люстрації суддів, правоохоронців, чиновників на підставі правових доказів їх порушень прав людини та невідповідних доходу статків. Об’єктивний суд на ґрунті твердих законів – основа основ нової країни.

"Я закликаю українських інтелектуалів зробити цю роботу зараз, у підготовчий період перед президентською кампанією 2015 року. Якщо ми вивчили причину невдачі української Помаранчевої революції і причину успіху грузинської Революції троянд, то маємо зробити висновок: для радикальної зміни країни потрібно починати не з пошуку Лідера, який збере команду і після перемоги, можливо, сформує мету.

Для українського успіху ми маємо змінити правила вітчизняної політики рівно навпаки: спочатку – спільна мета, яка потім стає поштовхом до самоорганізації більшості демократичних виборців, котрі свідомо наймуть для виконання плану євроремонту відповідного Лідера з командою однодумців. Я вірю, що ми зможемо пройти цей шлях. Я відчуваю, що на це є суспільний запит", - заявив у своєму останньому слові Юрій Луценко. 

Як повідомлялося, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко під час свого останнього слова в Апеляційному суді Києва привітав українців з річницею помаранчевої революції.

Як відомо, Печерський районний суд міста Києва призначив покарання колишньому міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку у справі щодо незаконного продовження стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Сацюка Валентином Давиденком у вигляді двох років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських обов'язків на установах і підриємствах усіх форм власності строком на трьох роки.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram