Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
32745

Яценюк побачив, що Янукович вкотре зібрався продати Україну

КИЇВ. 5 грудня. УНН. Янукович вкотре зібрався продати Україну. Так голова Ради Об’єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк прокоментував останню заяву президента Януковича щодо того, що Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу, передає УНН з посиланням на прес-службу політсили.

"Курс на європейську інтеграцію визначений законом про основи внутрішньої і зовнішньої політики України, й цей курс не підлягає дискусії. Україна повинна рухатися туди, де поважають людину, де існує справедливість, де незалежний і чесний суд, де не просто борються, а перемагають корупцію, де якісна освіта і медицина, де працюють високі технології і вільні ринки, де є прогрес", - підкреслив Арсеній Яценюк.

"Європейський союз і Митний союз - це взаємовиключні поняття, це різні цінності, різні цілі й кардинально різні шляхи розвитку України", - наголосив він.

Опозиція, зазначив Арсеній Яценюк, жорстко виступає за європейську інтеграцію України, за підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом включно із Зоною вільної торгівлі, за безвізовий режим між Україною та ЄС для вільного в’їзду українських громадян до країн Євросоюзу.

"На шляху до підписання з ЄС Угода про асоціацію стоїть питання правової реформи та припинення політичних переслідувань Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Але ці питання можливо вирішити", - додав голова ради Об’єднаної опозиції.

"Щодо співробітництва з нашими російським партнерами, зазначив він, - то Україні потрібна повноцінна і взаємовигідна Зона вільної торгівлі з Росією та країнами СНД, а не угода про зону торгівельної війни, яку підписав прем’єр Азаров".

Вступ України до Митного союзу суперечить Конституції і законам України. Ця ініціатива Януковича є ще однією підставою для імпічменту цього президента, додав Яценюк.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович сьогодні зазначив, що Україні необхідно приєднатися до деяких положень Митного союзу, інакше вона багато чого втратить в економічному плані.  

Президент також додав, що тему взаємодії України з Митним союзом він обговорив з російським колегою Володимиром Путіним в рамках саміту глав держав-членів СНД.

"Ми добре розуміємо, якщо ми не знайдемо інструменту співпраці з Митним союзом, ми можемо багато втратити, що сьогодні неприпустимо для економіки України. І ось про це йшлося, йшлося про те, що наші пропозиції, які ми обговорюємо вже кілька років поспіль, вони зводяться до того, що нам треба приєднуватися до деяких положень Митного союзу, до тих правил, які є в ТС, і ми з ними повинні рахуватися ", - заявив В.Янукович.

Президент зазначив, що товарообіг України з Митним союзом перевищує 60 млрд дол. "Ми зобов’язані  замислитися над цим, і знайти рішення", - сказав Глава держави.

Нагадаємо, у червні 2011 року Президент України Віктор Янукович висловився за підписання рамкової угоди щодо співпраці України з Митним союзом Білорусі, Казахстану і РФ у форматі "3+1", але Росію це поки що не влаштовує.

13 листопада Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ В.Єльченко під час спілкування зі студентами Московського державного лінгвістичного університету заявив, що Україна в перспективі може приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, якщо в Європейському Союзі триватиме економічна криза.

14 листопада український МЗС заявив, що питання про вступ України до Митного союзу не стоїть на порядку денному зовнішньої політики.

Як повідомлялося, екс-міністр економіки Богдан Данилишин переконаний, що приєднання України до Митного Союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном спричинить фактичне припинення переговорного процесу з ЄС до моменту вступу всіх зазначених країн до СОТ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram