Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
14475

Трьохсота річниця з дня першої української Конституції потребує поваги від влади - М.Томенко

"Трьохсотріччя першої української Конституції потребує уваги від держави та поваги від влади", - вважає Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, повідомили у прес-службі Секретаріату Заступника Голови ВР.

М.Томенко поінформував, що 5 квітня виповнюється 300 років з дня прийняття Конституції гетьмана Пилипа Орлика. Політик відзначив важливість дати та наголосив, що це не лише перша українська Конституція, а й "одна із перших європейських Конституцій, в її сучасному розумінні".

Водночас, М.Томенко висловив жаль, що Президент та уряд не приділили належної уваги цій даті. Він наголосив, що, окрім заходів, запланованих Міністерством юстиції, в Україні ця подія практично не буде відзначатися. М.Томенко також повідомив, що він як Заступник Голови Верховної Ради України та автор дослідження "Історія української Конституції" візьме участь в урочистих заходах, які відбудуться у Республіці Молдова.

Як відомо, у Бендерах 5 квітня 1710 року Пилип Орлик був обраний гетьманом України і в цей же день там було проголошено так звану Бендерську конституцію "Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького", що пізніше отримала назву Конституція П.Орлика.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram