Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
12225

Питання призначення суддів на адмінпосади має визначатися Конституцією або законом - А.Стрижак

Конституційний Суд України 31 березня оприлюднив рішення у справі щодо в конституційності Постанови Верховної Ради "Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад". Суд визнав постанову такою, що не відповідає Конституції, повідомляє прес- служба відомства.

За словами голови КС Андрія Стрижака, визнання зазначеної постанови неконституційною - це наслідки невиконання рішень Конституційного Суду.

"На цьому характерному прикладі можна простежити, що відбувається в державі, коли не діє верховенство права. Вже майже три роки пройшло відтоді, як КС визнав неконституційною статтю 20 Закону "Про судоустрій України". Суд визначив, що Президент України не може призначати голів і заступників голів судів, оскільки такі повноваження глави держави Конституцією не передбачені. Тоді ж Суд вказав на необхідність терміново визначити Верховній Раді порядок призначення суддів на адміністративні посади. Але Верховна Рада в черговий раз у неконституційний спосіб вирішила це питання постановою. До чого це призвело, які перипетії недавно розгорталися щодо призначення голів і заступників голів судів, всі бачили", - зазначив він.

За словами голови КСУ, результат розгляду справи був очікуваний - така постанова не могла діяти після розгляду в КС, тому що питання щодо призначення суддів на адміністративні посади було вирішено в неконституційний спосіб. Верховна Рада має право вирішувати питання призначення суддів на адмінпосади виключно законом. Сьогодні Верховна Рада може визначити будь-який орган чи посадову особу, яка буде призначати голів судів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram