Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
14355

Комітет з питань науки і освіти рекомендував ВР прийняти за основу законопроект про вищу освіту у новій редакції

Комітет з питань науки і освіти на засіданні 31 березня ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про вищу освіту (нова редакція), реєстраційний N 6194 від 16.03.2010р., автори - депутати В.Полохало, С.Давимука, В.Курило, повідомили у прес-службі парламенту.

Під час обговорення цього законопроекту Голова Комітету Володимир Полохало підкреслив, що "нова редакція Закону України "Про вищу освіту" покликана

привести законодавство України щодо вищої освіти до вимог Європейського законодавства, створити більш сприятливі умови та розширити доступ до здобуття вищої освіти громадянам України". Голова Комітету поінформував, що "цей законопроект розроблявся на виконання Рішення Комітету ВР з питань науки і освіти від 17 вересня 2008 за участю провідних вищих навчальних закладів України, а також пройшов широке громадське обговорення".

Новою редакцією Закону України "Про вищу освіту" визначено структуру вищих навчальних закладів і сформульовано вимоги до вищих навчальних закладів щодо кількості студентів денної форми навчання, галузей освіти та наукових спеціальностей; передбачається суттєве розширення прав щодо реалізації автономії та академічних свобод для національних вищих навчальних закладів. Крім того, у законопроекті передбачено надання статусу дослідницького університету окремим провідним національним вищим навчальним та додаткові права за окремими напрямами їх діяльності.

Пропонується також встановити ряд нових норм фінансової діяльності вищих навчальних закладів, зокрема право відкривати рахунки, в тому числі депозитні, користуватися банківськими кредитами, незастосування тендерних процедур, встановлення плати за навчання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram