Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
13230

Профільний комітет ВР підтримав законопроект А.Гриценка щодо протидії хабарництву

На своєму засіданні Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії хабарництву" N6045, поданий народним депутатом України Анатолієм Гриценком, повідомляє прес-служба політика.

Даний законопроект був повторно внесений А.Гриценком на розгляд парламенту,

після того, як 17 листопада минулого року не набрав потрібної кількості голосів і був скасований. Як зазначав автор законопроекту, повторно реєструючи його у Верховній Раді: "Зараз він має більше шансів бути прийнятим. Бо саме на боротьбі з хабарництвом робили акценти у своїх передвиборчих програмах практично усі кандидати в Президенти України. Прийняття цього законопроекту буде тестом - як вони готові виконати свої обіцянки перед народом".

Проектом закону пропонуються зміни до Кримінального кодексу, якими встановлюється більш жорстка відповідальність за хабарництво в органах державної влади, правоохоронних і судових органах. Для представників влади, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, за отримання хабара в розмірі 10 тис. дол. і більше пропонується позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Для суддів, прокурорів і слідчих за такий злочин - довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, для цієї категорії хабарників при владі не допускається застосування амністії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram