Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
15510

Перехід на контрактну армію за 5 років можливий - експерт

"Для переходу на контрактну армію насамперед потрібна політична воля на вищому державному рівні. По-друге, необхідне відповідне фінансування і своєчасне коригування програм розвитку", - зазначив Олексій Мельник, провідний експерт військових програм Центру Разумкова, повідомляє прес- служба організації.

"У принципі, нічого нового міністр оборони не сказав, крім того, що він ще раз повторив наше попередження щодо необґрунтованості висловлювань деяких

політиків про прискорення переходу на контракт. Існує програма переходу на контракт до 2015 року. Її ніхто не скасовував, вона чинна", - наголосив О.Мельник.

За його словами, кілька років тому було ухвалене рішення про скорочення термінів виконання цієї програми (до 2011 року). На той момент існували передумови для такого рішення, але цей план теж провалився з кількох причин, найголовнішою стала відсутність політичної волі вищого керівництва, яке не змогло забезпечити засобами виконання власних же рішень.

"Перехід на контрактну армію за 5 років здійсненний за умови, якщо це буде державним завданням, а не проблемою тільки Міністерства оборони і Генерального штабу. У війська існує могутній потенціал для успішного переходу на контракт: накопичено вагомий досвід, створено центри комплектування, проведено пілотні проекти, є певні успіхи в створенні інфраструктури. Але Збройні сили й Міністерство оборони не здатні справитися з цим завданням без відповідної уваги і справжньої підтримки на рівні Президента, парламенту і Кабміну", - підсумував експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram