Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
14895

Кожна четверта пара в України безплідна - В.Зінченко

"За статистикою, зі всього населення України приблизно кожна четверта пара безплідна. І це характерно для всього світу, не тільки для України", - заявив у коментарі завідувач відділу з лікування безпліддя клініки "Ісіда" Віктор Зінченко.

За його словами, якщо протягом року під час регулярного статевого життя не наступає вагітність, то вже треба йти у спеціальні центри на обслідування.

"Але обслідування завжди треба починати з чоловіка. Тому що це найпростіший, найдешевший та найбезболісніший спосіб - здати сперму, і виходячи від показників сперми далі вже виробляти тактику обслідування подружжя. Взагалі термін "безпліддя" мені не подобається. Мені більш імпонує "нездатність зачати дитину". А ми, лікарі, допомагаємо зачати", - зазначив В.Зінченко.

На запитання, яка вірогідність завагітніти у разі "нездатності зачати дитину", експерт повідомив що це залежить від способу лікування.

"За статистикою, якщо ми робимо штучне запліднення, то ми маємо від 50% до 60% ймовірності завагітніти. Це дуже добрий результат. Бо якщо ми будемо робити внутрішньоматкове запліднення, то тут ймовірність завагітніти є всього 15-25%", - повідомив лікар.

На запитання, серед кого більше безплідних - серед чоловіків чи жінок, В.Зінченко заявив, що на подружжя завжди треба глядіти комплексно і розділяти їх неможна.

"Невідомо, хто там винний, чоловік чи дружина. 50%-60% припадає на двобічні форми безпліддя - і з одного боку проблема, і з іншого. Це через мегаполіси, через стреси, це наша робота, це і харчові добавки, і все, що нас оточує. Впливає абсолютно усе", - підсумував В.Зінченко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram