Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
15390

В 2009 році завдяки благодійним коштам Центр дитячої кардіології та кардіохірургії придбав 7 оклюдерів

В 2009 році завдяки благодійним акціям Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України вдалося закупити 7 оклюдерів. Про це під час прес-конференції повідомила керівник соціальної служби Центру та президент асоціації жінок "За генофонд України" Лінія Пільтяй, передає кореспондент ІМК.

"На закупку оклюдерів ми зібрали 52 тис грн для того щоб купити оксіметер, тобто близько мільйона гривень ми зібрали в поточному році. Це говорить про те, що навіть в кризовий рік люди здатні були до пожертв", - наголосила вона.

За словами Л.Пільтяй, центру вкрай необхідна велика кількість таких апаратів, оскільки вони дозволяють використати новітні технології та провести операції на серці у дитини без розрізу грудної клітини, тим самим полегшити страждання дитини та скоротити час перебування в реанімації.

"Для використання цих технологій та збільшення кількості операцій, необхідно постійно закуповувати оклюдери для кожного пацієнта окремо. В той час, коли зараз на черзі стоять 130 дітей, яким необхідна операція на серці за допомогою оклюдера, вартість такого апарату коштує до 10 тисяч доларів, тому легко порахувати, яка кількість грошей потрібна на закупку цих апаратів. В 2008 році завдяки благодійним коштам ми придбали 6 оклюдерів, а в цьому році 7", - резюмувала Л.Пільтяй.

Також за її словами, бюджетне фінансування складає лише 40-50% від потреб Центру дитячої кардіології.

"Якщо кожного року народжується блузко 4,5 тисячі дітей, то операцій на серці проводять 1,5 тисячі, і цю галузь, яка досягла європейського міжнародного рівня, потрібно підтримати всякими можливими методами і держава, як і громадськість, потрібна підтримувати цю сферу", - сказала Л.Пільтяй.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram