Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11685

Конституційний Суд ухилятиметься від прямої відповіді на питання щодо конституційності коаліції - В.Фесенко

Конституційний Суд України, швидше за все, не дасть у своєму вердикті вичерпної відповіді на питання, чи легітимна діюча парламентська коаліція. Таку думку в коментарі висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Конституційний Суд у своїй більшості не піде на конфлікт з новою владою. Є такі опосередковані ознаки, що значна частина суддів Конституційного Суду або підтримує нову владу, або не хоче з нею конфліктувати", - сказав Володимир Фесенко.

Політолог звернув увагу на юридичні складнощі цієї справи.

"Їм (суддям) не можна ухвалити таке рішення, яке б суперечило рішенню від вересня 2008 року. Тоді було зазначено, що коаліцію створюють депутатські фракції. І тому треба шукати якийсь казуїстичний варіант, де б не було ні "так", ні "ні". І де б не було прямої відповіді", - зазначив Фесенко.

Нагадаємо, ВР 9 березня ухвалила зміни до регламенту, якими передбачено, що до складу коаліції можуть входити не тільки фракції, а й окремі депутати.

У свою чергу ПР звернулася до КСУ з проханням офіційно розтлумачити порядок формування парламентської більшості і статусу позафракційних депутатів, пізніше таке ж подання до КСУ зробив і БЮТ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram