Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
12780

Маріупольські митники попередили вивезення з України культурних цінностей

Маріупольські митники у ході спільної операції з СБУ в Донецькій області попередили спробу незаконного вивезення з України десяти ікон та старовинного Псалтиря, повідомляє прес-служба Держмитслужби.

Згідно із законом, твори мистецтва було направлено на експертизу. За висновком спеціалістів Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького, ікони датуються ХІХ століттям та мають історико-художню і духовно-культурну цінність.

Відповідно до рішення Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей, вони будуть передані Маріупольською митницею до християнських храмів.

За висновками мистецтвознавчої експертизи, всі предмети є історико- культурними цінностями. За вироком суду ці предмети стануть експонатами музею.

Згідно з українським законодавством, вивезення з України предметів культурного і ужиткового призначення, створених до 1950 року може здійснюватись при наявності дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей та письмового декларування митному органу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram