Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
13485

Росія ще не дала таку модель Митного союзу, яка могла б бути цікавою Україні - В.Небоженко

Росія ще не дала таку модель Митного союзу, яка могла б бути цікавою Україні. Про це під час прес-конференції в повідомив політолог, директор Соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"Митний союз між Росією, Казахстаном і Білоруссю чекають дуже великі неприємності. Вони зіткнулися з несподіваною річчю: справа в тому, що кордону між Казахстаном і Росією реально не існує, так само, як не існує кордону між Казахстаном і Китаєм. Тому величезний потік контрафактної продукції через оголений кордон досягає великих міст Росії і навіть Білорусі. І цей негатив дуже неприємний для самого В.Путіна, тому що одна справа збирати гроші з нафти і газу, а інша - збирати гроші з митниці. В 2 рази зменшилися надходження митниці за цей квартал, російський кабмін про це повідомляв", - сказав експерт.

За словами політолога зрозуміло, що подібні ж неприємності з надходженнями митних акцизів були б і в Україні, якщо б ми вступили в цей Митний союз. "Справа не в 1 млрд, який ми втратимо, а в тому, що ми стаємо прохідним двором для більш сильних и добре організованих національних економік, тому так точно не можна йти", - додав він.

В.Небоженко зауважив, що інше питання, яке вже розуміють в Москві - їм потрібен був союз не з Казахстаном, з відкритим кордоном в Китай, а з Україною і відкритої кордоні в Європу. "Але це мають бути нормальні відносини між нашими країнами, без усяких інтеграційних конструкцій", - резюмував експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram