Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
12270

Громадські організації закликають Президента розпустити парламент

Громадські організації України закликають Президента розпустити парламент після антиконституційного голосування по місцевим виборам. Про це повідомили в прес-службі ГО "Громадський Форум Івано-Франківська".

"Верховна Рада України своїм рішенням про внесення змін до Конституції, яким пропонується подовжити на рік термін повноважень нинішніх місцевих рад, сільських, селищних та міських голів, вчергове грубо порушила Основний

Закон держави. Мотиви прийняття рішення зрозумілі - народні обранці вкотре керувалися не Законом, а політичною доцільністю. Однак подібне рішення Верховної Ради призведе до посилення хаосу в регіонах, де влада з 1 червня виявиться нелегітимною. Тому ми закликаємо Президента Януковича розпустити парламент, який діє всупереч національним інтересам України і провадить практику систематичного, грубого порушення Конституції України", - зазначив голова ГО "Громадський Форум Івано-Франківська" Юрій Соловей.

"У всіх містах України всі рішення місцевих рад та міських голів після 30 травня будуть опротестовуватися в судовому порядку як такі, що прийняті нелегітимними органами. Можливо, це змусить владу повернутися лицем до народу і дати можливість обрати достойних представників до місцевих рад", - заявив голова ГО "Львівська громада" Орест Парубчак.

"Подібне рішення Верховної Ради - звичайне свавілля народних обранців. Адже Верховна Рада на свій розсуд запропонувала продовжити повноваження, не провівши навіть парламентських слухань на цю тему. Більше того, те голосування, що відбулось 1 квітня з місцевими виборами стане ще більшим подразником для громадян, адже таке знущання парламенту над народом призведе лише до посилення недовіри між владою і людьми, враховуючи те, що пересічні громадяни найбільше зіштовхуються з владою на місцях", - заявив голова ГО "Форум спасіння Києва" В.Черняховський.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram