Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11730

Стабільний курс гривні вигідний новій владі - О.Другов

"На перше півріччя, зважаючи на всі економічні тенденції в Україні та світі, можна говорити про стабілізацію курсу гривні щодо долара на позначці 7,9 грн/дол. плюс-мінус 1%. Стабільний курс гривні вигідний новій владі, оскільки стабільна національна валюта - запорука в роботі як імпортерів, так і експортерів", - про це в коментарі повідомив кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи УБС НБУ Олексій Другов.

"Якщо говорити про ситуацію із платіжним балансом України, то вона стабілізувалася порівняно з минулим роком - у нас немає серйозного дефіциту платіжного балансу. Відповідно, про це можна говорити як про фактор, який зумовлює стабільність на міжбанківському валютному ринку", - каже експерт.

Він зазначив, що "курс гривні до долара формується на основі торгів на міжбанківському валютному ринку. Відповідно, якщо там попит на валюти відповідає пропозиції, то курс стабільний, якщо попит перевищує пропозицію - курс валюти зростає. "У такому випадку НБУ компенсує брак валюти за рахунок своїх валютних резервів. Наразі можна говорити про те, що НБУ не має потреби виходити на міжбанк із інтервенціями, і золотовалютних резервів у нього цілком достатньо, аби підтримувати в разі чого стабільність курсу національної валюти", - вважає О.Другов.

"Курс гривні щодо євро залежатиме від співвідношення курсів євро до долара, яке складатиметься на світових фінансових ринках. Наразі ми спостерігаємо тенденцію до здешевлення євро відносно долара на тлі кризи у Греції та на тлі того, що багато євро зараз буде емітовано Європейським центральним банком для підтримки економіки Греції. Зниження курсу євро піде на користь європейським виробникам та експортерам, які торгують із США та іншими великими країнами, тому, думаю, зниження курсу євро в ЄС будуть активно стимулювати", - резюмував експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram