Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
12120

С.Ківалов розповів, що не варто чекати від європейців готових рецептів судової реформи

"Деякі аспекти нашого законодавства потребують вдосконалення, і в цій частині європейські експерти мають рацію. Однак, не варто очікувати від них ні готових рецептів судової реформи, ні тим більше дозволяти їм диктувати Україні законодавчі та управлінські рішення. Їхні рекомендації повинні бути реалізовані скрізь, де вони відповідають національним інтересам України та сприяють підвищенню ефективності правосуддя. Будь-які інші рекомендації, як би нас у цьому не переконували, слід ввічливо, але твердо відкласти в сторону", - прокоментував голова Комітету Верховної ради з питань правосуддя Сергій Ківалов проблеми, які стоять перед українською судовою системою в контексті євроінтеграційних процесів. Про це повідомили в прес- службі політика.

"Європейські стандарти - не таке вже точне, абсолютно неповне та іноді суперечливе узагальнення правил і порядків, що діють в ряді західноєвропейських країн. У європейських стандартів - лише одна функція: засвідчити, чи задоволені нашою судовою системою за кордоном; чи задоволені нею ті, хто ніколи не буде мати з нею справу, жодного разу до неї не звернеться, ніколи не підпаде під її владу. Не дивно, європейські стандарти, які сприймаються абсолютно без здорової критики, будуть реалізованими, десь принесуть користь, а десь будуть сприяти зростанню корупції та зменшенню ефективності. Приміром, ні ці стандарти, ні іноземні експерти не будуть заперечувати, якщо вітчизняні суди повністю втратять здатність засуджувати та ізолювати від суспільства небезпечних злочинців. І, навпаки, будуть готові всіляко критикувати систему юстиції, яка ефективно бореться зі злочинністю, але, на їхню думку, створює для обвинувачених у скоєнні злочинів не такі комфортні умови, як за кордоном. Проблема в тому, чи буде судова система ефективною або деструктивною для України та її народу - багатьох представників Ради Європи в Україні, судячи з їх позиції, не надто турбує. Буває, що закордонні експерти виходять з хибних уявлень про українську реальність, складених зі слів тих чиновників, з якими встигли поспілкуватися, які найбільш голосно викладали свої погляди при зустрічі, або найбільш часто пишуть до газет. На основі неперевіреної, а іноді неправдивої інформації приймаються рішення, даються рекомендації, і відповідальності за це ніхто не збирається нести", - зазначає С.Ківалов.

"Справа в тому, що судова реформа в Україні - це просто не проблеми наших європейських друзів. Це наші з Вами, українські проблеми, і вирішувати ми їх повинні, виходячи з наших національних інтересів, так як їх бачить і розуміє наш, український народ. Якщо судова реформа буде продовжена і дасть відчутний для українців позитивний результат - раціональне зерно європейських стандартів у будь-якому випадку буде реалізовано, і всі розумні претензії до вітчизняного законодавства, з точки зору європейської інтеграції України, будуть зняті. Європейських та інших висновків і рекомендацій Україні дали достатньо. Настав час діяти нам самим", - наголосив голова Комітету ВР з питань правосуддя.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram