Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
13860

Д.Табачник запевнив, що апеляційний суд мав право скасовувати указ про присвоєння звання Героя С.Бандері

В ефірі одного з українських телеканалів міністр освіти та науки України Дмитро Табачник відповів на питання, чи відмінить Президент В.Янукович указ свого попередника В.Ющенка про присвоєння звання героя С.Бандері до 9 травня 2010 року, передає . Д.Табачник нагадав, що сьогодні Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і скасував указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Він зазначив, що суд спирався на Закон України "Про державні нагороди", в якому сказано, що звання Героя України може бути удостоєно лише громадянина України: "Сама за цією правовою фабулою указ відмінено".

"Окружний суд має компетенцію вирішувати такі питання - всі адміністративні документи, накази міністерств, розпорядження обласної чи районної адміністрації, постанови КМУ і укази президента, розглядаються в адміністративних судах. Інша сторона може апелювати. І якщо більш висока ступінь апеляції залишить в силі рішення суду, то, я вважаю, будь-який інститут влади в нашій країні, має виконати рішення суду", - зазначив міністр.

Як повідомляв ІМК, 22 січня Віктор Ющенко присвоїв звання Героя України лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері. Роману Шухевичу звання героя України було присвоєне 14 жовтня 2008 року до 65- річчя створення УПА.

Сьогодні Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і скасував указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Суд також виніс рішення стягнути з Державного бюджету України 3 грн. 40 коп., які пішли на судові витрати.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram