Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11160

Проти школярки, що розмістила анкету замість однокласниці в соціальній мережі, порушено кримінальну справу

Кримінальну справу про наклеп і порушення недоторканності приватного життя порушено проти 17-річної школярки з Чити, передає РІА "Новости". За даними Слідчого управління СКП РФ, в лютому 2010 року дівчина розмістила в соціальній мережі "Вконтакте" анкету від імені однокласниці, в якій "вказала дані неповнолітньою, що містять свідомо неправдиву інформацію, яка порочить її честь і гідність, підриває репутацію".

Справа порушена у частині 1 статті 137 (порушення недоторканності приватного життя) і частини 2 статті 129 (наклеп) КК РФ. Перший злочин карається штрафом до 200 тисяч рублів або позбавленням волі на строк до двох років, друга стаття передбачає штраф до 120 тисяч рублів або арешт на строк до шести місяців.

У Забайкальського слідчого управління СКП вже є досвід розгляду подібних справ. У листопаді 2009 року житель краю, який розмістив в інтернеті дані про приватне життя знайомої і свідомо неправдиву інформацію про її сімейне життя, був оштрафований на 11 тисяч рублів. Крім того, суд стягнув з нього на користь потерпілій 50 тисяч рублів у якості компенсації моральної шкоди.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram