Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
13350

У Брюселі пройшла акція протесту курдів проти дій місцевої поліції

Масова маніфестація етнічних курдів, в якій, за офіційними даними, брали участь близько 5 тисяч представників діаспори, що прибули з різних країн Євросоюзу, пройшла в суботу в Брюсселі, повідомили місцеві ЗМІ.

Маніфестанти протестували проти дій бельгійської поліції відносно курдів, що проживають в Бельгії.

Четвертого березня поліція провела масові обшуки в місцях компактного мешкання курдів в Брюсселі, Антверпені, Шарлеруа, Намюре і Вервье, а також в редакції курдського телеканалу. В результаті цієї спецоперації за підозрою в причетності до терористичної діяльності, зокрема, до підготовки терористів на території Європи, зокрема в Бельгії, було взято під варту восьмеро людей.

Серед них - лідери політичного крила сепаратистської Робочої партії Курдістана (РПК) Зубейір Айдар і Ремзі Картал. Вони увійшли до числа тих шести курдів, яких вирішено залишити під вартою.

РПК у відповідь на дії бельгійської поліції раніше закликала курдів, що проживали в Європі, приїхати до Брюсселя і провести тут акцію протесту "проти цієї ворожої атаки".

За інформацією ЗМІ, Туреччина вже звернулася до Бельгії з проханням про екстрадицію Айдара і Картала.

РПК, визнана ООН і Євросоюзом терористичною організацією, з 1984 року веде озброєну боротьбу за автономію для курдів на частини турецькій території. Конфлікт між РПК і турецькими властями забрав більше 40 тисяч життів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram