Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
22785

Християнський світ святкує Пасху

У суботу, 3 квітня, напередодні світлого Христового Воскресіння приблизно о 21 годин 30 хвилин офіційна делегація Української Православної Церкви на чолі із ректором Київських духовних шкіл архієпископом Бориспільським Антонієм та секретарем Предстоятеля УПЦ єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром, що перебувала в Єрусалимі з метою доставки в Україну Благодатного вогню та Віфлеємської ікони Божої Матері, урочисто внесла у

Центральні ворота Лаври велику християнську святиню.

Біля Святих Врат святині зустрів Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир. Також на церемонії були присутні архієпископ Вишгородський Павел, єпископи: Макарівський Іларій та Васильківський Пантелеімон.

Далі Архіпастир відправив перед образом Богородиці молебень, по закінченні якого благословив усіх присутніх свічками, запаленими від Благодатного вогню, зі словами: "Світло Христове просвітлює усіх".

Після цього Блаженніший звернувся до присутніх зі словами, у яких сказав наступне: "В цю пасхальну ніч ми з вами найщасливіші люди на землі - сьогодні Господь Милосердний послав нам Благодатний вогонь від Свого гробу, сьогодні до нас прибула Цариця неба і землі у своєму чудотворному образі, що зветься Віфлеємським. Нехай Благодатний вогонь очистить кожного з нас і весь світ".

Віфлеємська ікона Божої Матері була пожертвувана в базиліку Різдва Христова в Святу Землю Руським Імператорським домом. Цей образ належить до руського письма. Його особливість у тому, що це єдина з прославлених ікон Богородиці, на якій Пресвята Діва посміхається.Вже в наш час Віфлеємська ікона прославилася багатьма чудесами. Вона шанується у Палестині, причому не тільки християнами, але і мусульманським населенням, а також багатьма паломниками зі всього світу.

Воскресіння Хрістово, головне свято християн, що знаменує перемогу над гріхом і смертю, відзначають всі християнські Церкви світу в це воскресіння.

Майбутній тиждень, званий Світлою седмицею, стане для християн часом святкування Пасхи. Всі ці дні в храмах залишатимуться відкритими царські брами на знак того, що своєю смертю Ісус Христос відкрив людям дорогу в рай.

Крім того, майже постійно дзвонитимуть церковні дзвони, оскільки, за давньою традицією, хто бажає дістатись можливість забратися на дзвіницю і подзвонити в дзвін, поділившись, таким чином, з іншими пасхальною радістю.

Святкування Пасхи продовжиться 40 днів - аж до Вознесіння, яке в нинішньому році християни різних конфесій також відзначать в один день, - 13 травня. Весь цей час віруючі вітатимуть один одного словами "Христос воскрес!", а храми будуть уквітчані і червоними пасхальними яйцями.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram