Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
15480

Туреччина призначила нового посла в Ізраїлі

Влада Туреччини призначила нового посла в Ізраїлі. Дипломатичну місію Анкари в цій державі очолить Керім Юрас. Він змінить Огуза Челікколя, якого було відкликано через інцидент з заступником міністра закордонних справ Ізраїлю Даніелем Аялоном, передає Associated Press.

Нагадаємо, у січні 2010 р. Д.Аялон запросив О.Челікколя для бесіди, під час якої поводився зухвало. Він проігнорував усі правила етикету, не подав О.Челікколю руки та посадив його на низький диван. Сам ізраїльський дипломат і його помічники при цьому сиділи у високих кріслах. З кімнати переговорів винесли турецького прапора, залишивши тільки ізраїльський, а бесіда демонстративно велася на івриті, якого турецький посол не розуміє.

Як відзначив Д.Аялон, таким чином він висловив протест проти показу в Туреччині телесеріалу, що розповідає про військові злочини ізраїльської армії проти палестинців.

У відповідь уряд Туреччини заявив про відкликання посла з Ізраїлю і готовність закрити своє посольство в країні, якщо МЗС Ізраїлю не принесе офіційні вибачення. Проте Д.Аялон вибачився за свій вчинок, і розпалювання скандалу пощастило уникнути.

Джерело: УНН