Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
16500

Щонайменше шестеро людей загинуло під час страйку шахтарів у Перу

Щонайменше шестеро людей загинуло і 29 отримали поранення в результаті зіткнень поліції з шахтарями, що перекрили Панамериканське шосе в 600 кілометрах на південь від столиці Перу Ліми, повідомила в понеділок перуанська радіостанція RPP.

Шахтарі регіону Мадре-де-дьос почали в неділю страйк, протестуючи проти "наведення ладу" на золотодобувних шахтах, частина з яких діє нелегально. На їхню думку, йдеться про закриття підприємств, що позбавить 30 тисяч сімей регіону заробітку. Маніфестанти перекрили в декількох місцях Панамериканське шосе, що сполучає південь країни із столицею. На трасі було блоковано близько півтора тисяч вантажівок, легкових автомобілів і автобусів. Влада планує використовувати армійські літаки для доставки "застряглих" пасажирів.

Уряд не має наміру йти на поступки страйкувальникам. Президент Перу Алан Гарсія заявив, що "дике золотодобування завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу". Крім того, за його словами, на подібних шахтах експлуатується праця дітей, не дотримуються умови охорони праці при роботі з використовуваною при технологічному процесі ртуттю, не платяться податки, зокрема до пенсійного фонду.

Джерело: УНН