Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
5130

Раді рекомендували прийняти за основу низку законопроектів щодо внесення змін до законів про охорону прав

Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламенту прийняти за основу низку законопроектів щодо внесення змін до законів про охорону прав. Зокрема, рекомендовано прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (узгодження із Цивільним кодексом України і гармонізація із законодавством ЄС)", реєстраційний N 2748. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

На засіданні зазначалося, що метою законопроекту є усунення розбіжностей у чинному законодавстві та приведення його норм у відповідність до законодавства Європейського Союзу. Члени Комітету підкреслили, що законопроектом пропонується привести у відповідність термінологію Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" до термінології Цивільного кодексу.

Комітет також рекомендує ВР прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" (узгодження із Цивільним кодексом України і адаптація до законодавства ЄС). Законопроектом передбачається приведення у відповідність термінології чинного законодавства України, деталізація окремих положень щодо прав інтелектуальної власності на винаходи та корисні моделі, а також адаптація законодавства України в сфері інтелектуальної власності до законодавства ЄС.

Зокрема, законопроектом пропонується визначити, що патент - це "охоронний документ, що засвідчує набуття права інтелектуальної власності на винахід (секретний винахід), корисну модель (секретну корисну модель)". Окрім того, пропонується встановити, що "право інтелектуальної власності на винахід (корисну модель) - це особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності на винахід (корисну модель), зміст яких визначається цим законом відповідно до Цивільного кодексу України".

Законопроектом пропонується передбачити, що законодавство України про охорону прав на винаходи (корисні моделі) "базується на Конституції і складається із Цивільного кодексу, цього закону, законів "Про власність", "Про державну таємницю" та інших нормативно-правових актів у сфері охорони прав на винаходи (корисні моделі)".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram