Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11865

Реактивний літак нового покоління Ан-148 здійснив перший політ Київ-Будапешт

Регіональний реактивний літак нового покоління Ан-148 виконав перший політ за маршрутом компанії "Аеросвіт" Київ - Будапешт, повідомила прес-служба Міністерства промислової політики України.

Як зазначає ДП "Антонов", з початку літньої навігації (з 28 березня 2010 р.) український перевізник вперше використовував Ан-148 на лінії Одеса - Стамбул та напрямках з Києва до Вільнюса й до московського аеропорту "Внуково". Обслуговування повітряного судна в аеропортах Європи та Росії провадилося в штатному режимі.

"Аеросвіт" також має намір продовжити експлуатацію Ан-148 на маршрутах до Варшави, Тбілісі та Санкт-Петербургу, які український регіональний літак освоїв ще в зимовий період цього року.

Керівництво "Аеросвіту" зазначає, що літак виправдав очікування на всіх напрямках, на яких використовувався, - як внутрішніх, так і міжнародних.

За словами президента й генерального конструктора ДП "Антонов" Дмитра Ківи, передача другого Ан-148 "Аеросвіту" відбудеться, імовірно, в другій половині квітня 2010 р. "На цей час ми готуємо до першого польоту й новий 99-місний Ан-158", - сказав він. - "Упевнені, що він зможе стати гідним доповненням Ан-148 у флотах авіакомпаній. До теперішнього часу авіаперевізники України, Росії, країн Азії, Африки й Латинської Америки виявили наміри придбати близько 70 таких літаків. Загалом, у період до 2024 р. планується постачання 340 літаків сімейства Ан-148/-158/-168".

Нагадаємо, що уряд України та зокрема Міністерство промислової політики приділяє значну увагу розвитку вітчизняного авіабудування, оскільки це означає розвиток науки, значні надходження до держбюджету, престиж на міжнародній арені, можливість брати участь у міжнародній інтеграції, і працевлаштування значної кількості людей (одне робоче місце в авіабудуванні дає роботу 12 працівникам у суміжних галузях)

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram