Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
8940

Конфігурація європейської безпеки має бути цілісною - В.Литвин

"Конфігурація європейської безпеки має бути цілісною", - зазначив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, під час перебування у Санкт- Петербурзі, де він бере участь у заходах Міжпарламентської Асамблеї держав- учасниць СНД. Про це повідомили в прес-службі ВР.

Відповідаючи на запитання, В.Литвин висловив думку, що цілісна конфігурація європейської безпеки потрібна для того, щоб "ми адекватно реагували на ті виклики, з якими зіткнулося людство, у тому числі у зв`язку із загрозою тероризму". "Ми маємо розуміти, що це загальна проблема, і протистояти цій загрозі ми маємо єдиним фронтом", - наголосив він.

За словами керівника українського парламенту, у цьому питанні "має бути єдиний підхід не тільки на політичному рівні і на рівні співпраці спецслужб, але й на рівні протидії незаконним фінансовим оборудкам". В.Литвин пояснив, що значні витрати на здійснення терористичної діяльності вимагають нелегальних джерел фінансування, яким необхідно поставити перепону.

Коментуючи запитання щодо його думки про Організацію договору колективної безпеки, В.Литвин зауважив, що ця інституція "має бути вмонтована в загальну систему безпеки". "Ми маємо розуміти, що та система безпеки, яка існувала раніше, зруйнована, що засвідчили події на Балканах. І сьогодні ми апелюємо до осколків міжнародного права, яке необхідно вибудувати як єдину, надійну, ефективну, взаємопов`язану систему безпеки, - сказав В.Литвин. - Для цього необхідно подолати політичний егоїзм, який проявляється у тому, що країни відстоюють виключно власні інтереси. Але як свідчить практика, навіть найпотужніші держави не можуть розв`язати проблеми безпеки самотужки і безсистемно".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram