Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
12120

В.Литвин зустрівся з Головою Жогорку Кенеша Киргизької Республіки З.Курмановим

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у середу у Санкт-Петербурзі зустрівся з Головою Жогорку Кенеша Киргизької Республіки Зейнідіном Курмановим. Про це повідомили в прес-службі ВР. Зустріч відбулася у рамках участі В.Литвина у заходах Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць СНД. Під час зустрічі Сторони обговорили перспективи розвитку двосторонніх відносин у різних сферах та галузях.

Як зазначалося під час зустрічі, Україна та Киргизстан мають чимало спільного з огляду на те, що перебувають у транзитному стані, водночас розв`язуючи проблеми реформування економіки та формування нації.

В.Литвин наголосив, що в Україні задоволені існуючим рівнем взаємовідносин, але водночас зауважив на значних резервах для подальшого якісного розширення співпраці. Насамперед, за його словами, це стосується активізації співробітництва в торговельно-економічній сфері, енергетичній галузі, розробці корисних копалин, а також у сфері інновацій і високих технологій.

З.Курманов підтримав такий підхід, зазначивши, що Киргизька Республіка має всі можливості стати для країн СНД "майданчиком для проникнення на китайський ринок". Крім того, він відзначив роль України як лідера на пострадянському просторі. "Розвиток пострадянського простору без України неможливий", - сказав З.Курманов.

Торкаючись питання щодо розвитку співробітництва у гуманітарній сфері, В.Литвин запропонував розширити обмін студентами. "Україна зацікавлена у підготовці фахівців, які б розумілися на специфіці регіону, в якому розташована Киргизька Республіка, з метою розвитку нашої співпраці в усіх сферах", - сказав він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram