Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
4980

Країни СНД мають розробити модельний закон з приводу протидії ідеології фашизму - В.Литвин

"Країни СНД мають розробити модельний закон з приводу протидії ідеології фашизму", - зазначив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у Санкт- Петербурзі, виступаючи перед учасниками Міжнародної парламентської конференції, присвяченої 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941- 1945 років. Про це повідомили в прес-службі ВР.

За його словами, існує чимало критеріїв для визначення ваги і місця тієї чи іншої події, яка набуває характеру історичної, а особливо, якщо береться світовий контекст чи вплив на історичний процес. При цьому В.Литвин зауважив, що ці критерії недостатні для оцінки Великої Вітчизняної війни як важливої і значимої події, яка виходить за рамки 20-го століття.

Керівник українського парламенту зауважив, що під час війни відбулася спроба "знищити духовну субстанцію основи національної і соціальної самоідентифікації наших народів, це було розчищення життєвого простору для "чистокровних арійців", коли трудовим міграціям були піддані мільйони людей". З українського соціуму, підкреслив В.Литвин, було виведено найбільш продуктивну і активну частину населення - 2,4 млн. людей були заслані в рабство, "а сьогодні дехто намагається спростовувати очевидне: геноцид стосовно багатьох народів".

"Думаю, відповідь на це питання універсальна і знаходиться в документах ООН, які ототожнюють геноцид з окупаційною фашистською практикою", - сказав він.

В.Литвин застеріг від небезпеки "свідомого чи несвідомого відстоювання" вченими-істориками "попередньо сформульованого соціального замовлення" в оцінці подій Великої Вітчизняної війни. "З урахуванням цього вчені повинні вести полеміку з приводу місця і ролі радянського народу, народів радянських республік у війні і говорити про причетність народів до перемоги над фашизмом, - зазначив він. Головне, повинен бути висновок, що це наша спільна Перемога. Якби не було такого суспільства, то важко було б говорити про цю Перемогу".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram