Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
12225

Українці помирають від неінфекційних хвороб через недостатню фізичну активність та нездорове харчування - експерт

За даними ВООЗ, у 60% смертельних випадків від усіх неінфекційних захворювань, причиною є недостатня фізична активність та нездорове харчування. Про це під час прес-конференції в повідомив к.м.н., директор ДП "Державний науково-дослідний центр з проблем гігієни харчування" МОЗ, головний позаштатний спеціаліст МОЗ із питань дієтології Олег Швець.

"До таких захворювань відносяться серцево-судинні, судинно-мозкові захворювання, цукровий діабет, деякі види злоякісних утворень та інші, менш поширені. Сьогодні в Україні смертність від таких захворювань складає понад 400 000 осіб на рік, це величезна цифра, яка безперервно росте, незважаючи на програми по боротьбі", - додав він.

О.Швець зауважив, що на його думку, основна причина в тому, що відсутні профілактичні програми. "Перша програма, яка потрібна Україні - це програма з поліпшення якості харчування населення і підвищення рівня фізичної активності. Без такої програми істотних результатів досягти не вдасться", - сказав він.

Також, за його словами, потрібно оцінити, який зараз стан харчування населення, а також побудувати систему освіти, щоб був предмет "здоровий спосіб життя", який би включав інформацію про харчування. "Ми повинні вирішувати проблему йододефіциту, розмови йдуть, але в рік народжується 50 000 дітей з порушенням розумового розвитку через порушення йододефіциту. Також потрібно вирішувати проблему дефіциту фолієвої кислоти у вагітних жінок, а також проблему цукрового діабету, оскільки харчування відноситься до ключових факторів ризику", - наголосив він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram