Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 листопада 2019 00:16
Новини: Політика
8460

А.Стрижак пояснив рішення КСУ щодо коаліції

Голова Конституційного Суду України Андрій Стрижак вважає, що при прийнятті рішення щодо легітимності коаліції Конституційний Суд керувався не лише Конституцією, але й прийнятим нещодавно законом "Про Регламент Верховної Ради". Про це він сказав сьогодні під час прес-конференції, передає кореспондент .

"Закон "Про Регламент Верховної Ради" був визначений і прийнятий у конституційний спосіб, а відтак норма щодо входження у коаліції окремих депутатів може бути реалізована. А чи могли ми ігнорувати цю норму, якщо відповідно до статті 19 кожна посадова особа і кожен орган повинні діяти в межах, передбачених Конституцією та законами України?", - наголосив А.Стрижак.

За його словами, нове тлумачення формування коаліції Конституційний Суд не міг давати без врахування Закону "Про Регламент Верховної Ради України".

Голова КСУ також зазначив, що допоки Закон "Про Регламент ВР" не визнаний неконституційним, він є чинним і повинен застосовуватися.

"Я не виключаю можливості, що в майбутньому норма регламенту, яка дозволяє окремими депутатам створювати коаліцію, може бути оскаржена, але коли буде відповідне рішення, тоді ми його будемо тлумачити", - додав А.Стрижак.

Він також проінформував, що сьогоднішнє рішення КСУ щодо легітимності коаліції проголосувало 2/3 від складу КСУ, окрему думку висловив суддя Шишкін.

Як повідомляв , Конституційний Суд України сьогодні, 8 квітня, оприлюднив своє рішення, яким визнав легітимним створення коаліції "Стабільність та реформи".

КСУ у своєму рішенні чітко визнав право кожного окремого депутата, незалежно від фракційної приналежності, входити до складу парламентської коаліції. "Окремі народні депутати України, зокрема, ті, які не перебувають у складі депутатських фракцій, що ініціювали створення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, мають право брати участь у створенні коаліції", - зазначено в рішенні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram