Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 листопада 2019 20:58
Новини: Політика
12810

Профільний комітет обговорив стан законодавчого та нормативного забезпечення транскордонного співробітництва

Стан законодавчого та нормативного забезпечення транскордонного співробітництва обговорено в Комітеті з питань європейської інтеграції під час міжнародної конференції. Захід організовано спільно з Інститутом політичної освіти та Фондом Едуардо Фрея (Нідерланди) за підтримки Європейської асоціації транскордонного співробітництва (ЄС), повідомляє прес-служба ВР.

Зокрема, розглянуто питання щодо участі України в міжнародних документах з транскордонного співробітництва, законодавчих перспектив транскордонної співпраці, нових фінансових інструментів у її розвитку тощо. Голова Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк зазначив, що питання транскордонного співробітництва є важливим, оскільки, зокрема, сприяє розвитку торгівлі та добросусідських відносин між державами, спрямоване на ліквідацію обмежень щодо пересування осіб та на покращення життя у прикордонних регіонах.

Сергій Шевчук, заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції, звернув увагу на те, що "кордон є вагомим ринковим фактором, яким не можна нехтувати". Зокрема, серед позитивних аспектів розвитку транскордонного співробітництва він визначив створення єврорегіонів, ініціативність територіальних громад, вирішення низки історичних питань тощо.

Учасники засідання акцентували увагу на тому, що в питанні транскордонного співробітництва важливим є не тільки законодавче забезпечення цього процесу, а також його втілення в життя. Зазначалося, що Україна може інтегруватися до європейської спільноти за умови, зокрема, приділення українськими політиками більше уваги питанням прикордонних регіонів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram