Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 13 листопада 2019 20:36
Новини: Політика
10575

США та РФ залишаються лідерами в галузі ядерного роззброєння - МЗС України

8 квітня Президенти Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації Б.Обама та Д.Медведєв підписали у Празі новий Договір про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, який прийшов на заміну Договору про СНО від 1994 року. Цей документ передбачає істотні скорочення протягом семи років стратегічних наступальних озброєнь двох найбільших ядерних держав, арсенали яких становлять понад 90% усіх ядерних озброєнь у світі. Про це йдеться у заяві МЗС України з нагоди підписання Договору.

"Україна, яка свого часу зробила вагомий внесок у розбудову глобальної архітектури безпеки, добровільно відмовившись від третього за потужністю ядерного арсеналу, розглядає факт підписання нового Договору як важливий крок у напрямі подальшого зміцнення системи світової стабільності. Україна із вдячністю відзначає, що її внесок у справу ядерного роззброєння не залишається поза увагою американських та російських партнерів, які включили відповідне положення до тексту нового Договору і тим самим визнали роль нашої держави у становленні сучасної світової системи безпеки", - йдеться у заяві.

В Міністерстві відзначили, що підписання нового Договору є важливим сигналом міжнародній спільноті про те, що США та РФ залишаються лідерами в галузі ядерного роззброєння, а також свідченням налаштованості цих держав спільно з усім міжнародним співтовариством долати проблеми у сфері нерозповсюдження та рухатися у напрямі звільнення світу від ядерної зброї.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram