Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 14 листопада 2019 00:30
Новини: Політика
8685

Профільний комітет порекомендував ВР відхилити законопроекти про внесення зміни до закону про КСУ

Комітет з питань правової політики рекомендує парламенту відхилити проекти законів про внесення зміни до Закону "Про Конституційний Суд України", повідомляє прес-служба парламенту.

На засіданні Комітету було розглянуто два законопроекти: про внесення зміни до статті 74 Закону "Про Конституційний Суд України" (щодо врегулювання правовідносин, що виникли внаслідок дії акта, визнаного неконституційним) (реєстр. N5323) та про внесення зміни до статті 73 Закону "Про Конституційний Суд України" (щодо рішення у справах про конституційність актів) (реєстр. N5323-1). За словами голови Комітету С.Міщенка, основною метою законопроектів є "необхідність запровадження в чинному законі норм стосовно надання права Конституційному Суду при прийнятті рішення про неконституційність тих чи інших нормативних актів уточнювати, яка з редакцій такого акту є чинною".

Законопроектом N5323 пропонується надати запропонованій новелі імперативного характеру, виклавши її у вигляді доповнення до статті 74 Закону "Про Конституційний Суд України". Проектом N5323-1 нову норму передбачається включити у вигляді доповнення до статті 73 Закону "Про Конституційний Суд України", яка має назву "Рішення у справах".

Зокрема, Міністерство юстиції зазначає, що законодавством не передбачено повноважень КСУ щодо вирішення питання чинності нормативно-правових актів, які не були предметом розгляду КСУ щодо їх неконституційності, а обов`язок щодо вжиття заходів, пов`язаних із забезпеченням виконання, зокрема, рішення КСУ покладається на відповідного суб`єкта нормотворення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram