Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
11490

Рішення КСУ щодо коаліції - це удар по лідерам фракцій - В.Небоженко

Директор Соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вражає рішення Конституційного Суду України про легітимність входження окремих депутатів в коаліцію ударом по фракціях, а особливо по їх лідерах, оскільки тепер влада буде домовлятися не з лідерами фракцій, а напряму з окремими депутатами. Про це він сказав в коментарі .

"Рішення КСУ - це удар для фракцій, а особливо для їх лідерів. В.Литвин, як Голова Верховної Ради не до кінця зрозумів , яку загрозу для нього особисто несе рішення КСУ", - сказав В.Небоженко.

За його словами, тепер влада може спокійно звертатися до будь-яких депутатів діючих фракцій напряму, в обхід лідера фракції. "В самій коаліції тепер буде діяти окремий депутат з яким особисто буде домовлятися президентська влада, чи виконавча, а не керівник фракції", - наголосив експерт.

На його думку, Конституційний Суд своїм рішенням про легітимність входження окремих депутатів в коаліцію, не просто легітимізував цю коаліцію, а відкрив шлюз до політичної безвідповідальності, оскільки політична відповідальність окремих депутатів завжди близька до нуля.

"Навіть якщо б КСУ прийняв інше рішення, то це не призвело б до розпаду коаліції, оскільки влада уже сформована, і я ще не бачив в історії України випадку, що після розпаду коаліції, його призначення не достатньо легітимне і подав у відставку", - зазначив В.Небоженко.

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав легітимним створення коаліції "Стабільність та реформи". Таке рішення було 8 квітня оприлюднене в КСУ за конституційним поданням 68 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення порядку формування парламентської коаліції й участі в ній позафракційних депутатів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram