Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
14910

На сьогодні немає юридичних підстав позбавляти С.Бандеру звання Героя України - А.Парубій

"На сьогодні немає юридичних підстав для відміни указу Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України. І Конституційний Суд це просто підтвердив", - заявив у коментарі народний депутат від НУ-НС Андрій Парубій, коментуючи інформацію про те, що КСУ відмовився відкрити справу про законність указу В.Ющенка щодо С.Бандери.

За його словами, попереднє рішення, яке було винесене Донецьким окружним

судом, "є спірним хоча б тому, що даний суд не має повноважень розглядати такі питання в цілому".

"І слід зазначити, що оскаржувати це нагородження може лише та людина, права якої є порушені даним указом. А права того, хто подавав позов у Донецький окружний суд, не були порушені", - заявив А.Парубій.

Він підкреслив, що зняття звання Героя України можливе тільки за умови, якщо людина скоїла кримінальний злочин і засуджена українським судом.

"Але цього не може бути. І тому будь-яке намагання скасувати указ Віктора Ющенка щодо присвоєння Бандері звання Героя має суто політичний характер і не має жодних юридичних підстав. КСУ просто ще раз це підтвердив, не взявши до провадження цю справу. А якщо це все-таки буде зроблено, то це буде не юридичним, а тільки політичним рішенням. Але я сподіваюся, що ні В.Янукович, ні інші політики не будуть цього робити, бо всі усвідомлюють, який буде суспільний супротив", - підсумував народний депутат.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram