Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
16800

АМКУ підтримав законопроект про кримінальну відповідальність за антиконкурентні змови

Антимонопольний комітет України проситиме Верховну Раду України підтримати у другому читанні законопроект щодо введення кримінальної відповідальності за антиконкурентні змови. Про це сьогодні заявив голова комітету Олексій Костусєв, повідомили у прес-службі уряду.

Як зазначив голова комітету, керівництво держави поставило мету забезпечити в Україні високоефективну ринкову економіку та доручило відповідним органам влади вжити всіх необхідних заходів для упередження безпідставних цінових сплесків.

На думку О.Костусєва, дієвим засобом запобігання антиконкурентним узгодженим діям підприємців, що несуть найбільшу загрозу економічному розвитку країни, стане введення карної відповідальності для конкретних осіб, які приймають рішення змовитися. В умовах сьогодення, коли бізнес у багатьох випадках намагається перекласти власні фінансові ризики на споживачів за рахунок таємних домовленостей щодо завищення цін чи розподілу товарних ринків, ухвалення Верховною Радою розробленого Комітетом відповідного законопроекту слугуватиме реальним попередженням від неправомірних дій.

За словами керівника Антимонопольного комітету, підтримка Верховною Радою цих законодавчих змін до Кримінального кодексу України у першому читанні влітку 2009 року було правильним і адекватним кроком. Проте політична нестабільність у той час не дозволила прийняти розроблений Комітетом закон у цілому.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram