Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
16875

Формат зустрічі Януковича й Обами свідчить про готовність до подальших контактів - Т.Чорновіл

"Той факт, що зустріч Президента України Віктора Януковича з Президентом США Бараком Обамою триватиме не звичайні протокольні 10 хвилин, коли люди вітаються, позують для фотозйомки й обмінюються кількома загальними фразами, а все-таки півгодини, означає, що вдалося вийти на рівень більш- менш адекватного візиту й можна вважати, що контакт на найвищому рівні відбудеться і неформально", - таку думку висловив народний депутат України Тарас Чорновіл.

За його словами, це не є офіційний чи державний візит, це є зустріч під час відповідного міжнародного заходу.

"У даному випадку від цієї зустрічі не треба очікувати великих проривів, можна оцінити як позитивний фактор те, що така зустріч відбулась, оскільки Віктору Ющенку було навідріз відмовлено в зустрічі такого формату. Цим була задекларована готовність до подальших контактів. В Америці дуже жорстко дотримуються моментів державного протоколу, і продовження зустрічі понад протокольні 10 хвилин означає, що фактор зацікавленості є, і можливість подальшого розвитку контактів теж є", - додав політик.

Також він зазначив, що не варто покладати великі сподівання на теми, які будуть обговорюватися, і на рівень заглиблення в ці теми.

"Згідно з форматом, який традиційно прийнятий у США, Барак Обама може поставити деякі запитання щодо обставин в Україні, які можуть цікавити Америку: геополітичне позиціонування України; питання у сфері безпеки, але не стільки в контексті НАТО, скільки в контексті тих питань, які сьогодні непокоять нову Адміністрацію США. Цілком імовірно, що Україні буде поставлене питання щодо проблем Ірану й іракського врегулювання, можливо, поверхово будуть згадані питання євроінтеграції, питання про те, наскільки серйозні заяви щодо можливості ЄЕП і Митного союзу, оскільки це суперечить СОТ. Можна припустити, що буде порушена тема економічних відносин, зокрема, поставки ядерного палива для українських ядерних електростанцій", - сказав Тарас Чорновіл.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram