Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
23430

Україні сьогодні вигідніше вирощувати фуражне зерно - експерт

Віце-президент Української зернової асоціації Микола Горбачов вважає, що у найближчій перспективі Україні вигідніше вирощувати фуражне зерно. Таку думку він висловив під час прес-конференції в медіа-холі . За словами М.Горбачова, на фуражне зерно попит завжди вищий, ніж на продовольче, а для того, щоб конкурувати на світовому ринку продовольчого зерна, Україні потрібно буде конкурувати з такими країнами, як США,

Франція, Німеччина. Експерт наголосив, що Україні в найближчі 3-5 років це буде складно робити.

"В найближчій перспективі Україні більш вигідно вирощувати фуражне зерно. Виростивши продовольче зерно, собівартість якого вдвічі вища, ніж фуражного, Україна матиме проблеми, оскільки продати його вдвічі дорожче вона не зможе", - сказав М.Горбачов.

Він нагадав, що світові ринки склалися історично і основні споживачі, які купують продовольчу пшеницю з Європи, - це Алжир, Туніс, куди зерно продає Франція як у постколоніальні країни.

"Нам доведеться відвойовувати територію у них, а значить зменшувати ціну. Україні потрібно зважено ставитися до того, щоб вирощувати і продовольче, і фуражне зерно. Намагатися вирощувати тільки продовольче - це ризиковано і дорого", - зазначив М.Горбачов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram