Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 01 липня 2022 13:04
Новини: Політика
17820

Опозиції потрібні інструменти для контролю влади - Л.Оробець

"Незважаючи на зовнішню непримиренність і публічні протистояння, Партія регіонів і БЮТ намагаються створити прообраз двопартійної системи", - зазначила заступник голови "Єдиного Центру", народний депутат Леся Оробець. Так вона розцінює намагання цих політичних сил поступово розподілити між собою ролі монопольної влади та єдиної опозиції, що виявляється у протистоянні за посади в парламентських комітетах, повідомили у прес-службі політсили.

Депутат називає недосконалою і неадекватною реаліям регламентну норму, яка закріплює опозиційні функції за найчисельнішою фракцією, що не увійшла до більшості. Врегулювати цю невідповідність, на думку політика, потрібно через внесення змін до закону про регламент Верховної Ради, які б відносили до опозиційних і інші фракції, які офіційно заявили про перехід в опозицію до влади. "Тільки після цього є сенс розглядати питання про перерозподіл керівних посад у парламентських комітетах", - додала Л.Оробець.

На її думку, зараз віддавати комітети тільки одній політичній силі, ігноруючи інших опозиційних депутатів, - це все одно що не мати опозиції зовсім. "Це "монополізація влади" в опозиційному таборі і врешті-решт - часткове відродження сумнозвісного ПРіБЮТ", - наголосила заступник голови "Єдиного Центру".

Депутат вважає, що опозиція у такому разі буде "трибунною" - такою, яка прагне отримати комітети лише як майданчик для голослівних заяв, а не конструктивних пропозицій. "Це зумовлено тим, що бізнес-крило БЮТ, яке постійно поповнює лави нової коаліції, дуже переживає, щоб не були розкриті його сумнівні оборудки. Тому їх здатність виступати контролерами нової влади дуже сумнівна", - зазначила Л.Оробець.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram