Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
10515

На Івано-Франківщині планують відновити цукрову галузь

В Івано-Франківській області планують відновити цукрову галузь, повідомив заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Брус, повідомляє кореспондент .

Відновлення бурякоцукрової галузі він вважає одним із пріоритетних напрямків розвитку аграрного комплексу області.

За словами В.Бруса, відродження галузі відбуватиметься через збільшення посівних площ під цукровим буряком і відновленням роботи Городенківського цукрового заводу.

Він зазначив, що в області створюють асоціацію виробників цукросировини, до складу якої увійдуть сільгоспвиробники Городенківського,Снятинського, Коломийського, Галицького, Рогатинського і Тлумацького районів, громадські організації - обласна асоціація фермерів та приватних землевласників і спілка сільгосптоваровиробників.

В.Брус уточнив, що обласну асоціацію очолить Іван Гута - керівник агрохолдингу "Мрія" (Тернопільська область), який планує відновити роботу Городенківського цукрозаводу.

Раніше власником Городенківського цукрозаводу було київське ТОВ "ВКФ "Аверс- 93".

У 2009 р. за кредитний борг в 27 млн. грн. завод став власністю банку, який продав його майновий комплекс іншим власникам, які не мають відношення до цукровиробництва.

Проти перепрофілювання та порізки обладнання заводу на металобрухт виступили його працівники та громадськість району.

У минулому році сільгосптоваровиробники області здавали вирощені цукрові буряки на заводи сусідніх областей.

У 2009 р. в Івано-Франківській області посіви цукрових буряків (фабрични) скоротилися втричі порівняно із 2008 р. - було засіяно 700 га площ, на яких зібрали 183,3 тис. ц цукрових буряків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram